موسسه تحقیقات، آموزش و پیشگیری سرطان
بسم الله الرحمن الرحیم    ۱۶ آذر ۱۳۹۵
جستجو
مرکز جامع سرطان
تغییر سایز حروف: افزایش اندازه حروف کاهش اندازه حروف
صفحه اصلی > مقالات > مراقبت خانگی برای بیماران سرطانی
مراقبت خانگی برای بیماران سرطانی

مراقبت خانگی برای بیماران سرطانی

نکات کلیدی

پزشک، پرستار یا مددکار اجتماعی می‌توانند اطلاعاتی درباره نیازهای خاص بیمار، در دسترس بودن خدمات مراقبت در منزل و فهرستی از مؤسسات محلی مراقبت خانگی ارائه دهند.

خدمات ارائه شده توسط مؤسسات مراقبت خانگی می‌تواند شامل دسترسی به تجهیزات پزشکی؛ ملاقات پرستاران مجاز، فیزیوتراپیست‌ها و مددکاران اجتماعی؛ کمک در انجام کارهای عادی، درست کردن غذا و بهداشت شخصی؛ و تهیه دارو شود.

بیماران سرطانی اغلب با مراقبت خانگی احساس راحتی و ایمنی بیش‌تری دارند. بسیاری از بیماران می‌خواهند در خانه بمانند به‌طوری که از خانواده، دوستان و محیط آشناي اطراف جدا نشوند. مراقبت خانگی می‌تواند به بیماران در رسیدن به این خواسته کمک کند. این امر اغلب یک رویکرد گروهي را به‌کار می‌گیرد که شامل پزشکان، پرستاران، مددکاران اجتماعی، فیزیوتراپیست‌ها، اعضای خانواده و دیگران می‌شود. مراقبت خانگی می‌تواند برای بیماران و بهداران هم پر ارزش و هم پر دردسر باشد. می‌تواند روابط را تغییر دهد و لازم است خانواده‌ها برای مسائل جدید و کنار آمدن با همه جنبه‌های مراقبت از بیمار آشنا شوند. برای کمک به آماده شدن برای این تغییرات، بهداران و بیماران به سؤال و دریافت اطلاعات تا جای ممکن از گروه مراقبت خانگی یا سازمان‌های تخصصی مراقبت خانگی تشویق می‌شوند. پزشک، پرستار یا مددکار اجتماعی می‌توانند اطلاعاتی درباره نیازهای خاص بیمار، در دسترس بودن خدمات مراقبت در منزل و فهرستی از مؤسسات محلی مراقبت خانگی ارائه دهند.


ارســال نـظر
کاربر گرامی برای طرح سوالات پزشکی به بخش مشاوره سلامت مراجعه نمایید تا سوال شما توسط متخصصین موسسه پاسخ داده شود. به سوالاتی که در این بخش ارسال میشوند ترتیب اثر داده نمیشود.

نام (اختیاری)
پست الکترونیک(اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشمــا
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
اظهارنظرهای جدید به این مطلب،به ایمیل من ارسال گردد
* لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید *
لطفا حاصل عبارت را در محل زیر وارد نمایید:
= 3 - 7

مقالات مراقبت خانگی برای بیماران سرطانی
 

مشاوره سلامت

عضو خبرنامه شویدمطالب ارائه شده در پايگاه اينترنتي موسسه تحقیقات، درمان و آموزش سرطان صرفا جهت اطلاع رساني و افزايش آگاهي عمومي تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود
صفحه اصلی درباره ما نقشه سایت حفظ حریم شخصی ارتباط با ما پست الکترونیکی اعضاء