موسسه تحقیقات، آموزش و پیشگیری سرطان
بسم الله الرحمن الرحیم    ۱۶ آذر ۱۳۹۵
جستجو
مرکز جامع سرطان
تغییر سایز حروف: افزایش اندازه حروف کاهش اندازه حروف
صفحه اصلی > مقالات > آســایشگاه
آســایشگاه

آســایشگاه

Hospice

مراقبت در آسایشگاه نوعي ‌از مراقبت است که شامل متخصصین درمانی و داوطلبانی برای ارائه خدمات پزشکی، روانشناختی و معنوی به بیماران در حال مرگ و خانواده‌های آنها است.

در آسایشگاه بر کیفیت زندگی یعنی آرامش و آسایش بيمار تکیه مي‌شود. یکی از هدف‌هاي اصلی آسایشگاه کنترل درد و دیگر علائم بیماری و در نتیجه حفظ هشیاری و راحتی بیمار تا حد امکان است. خدمات آسایشگاهی، مخصوص کسانی است که از درمان آنها قطع امید شده است.

معمولاً انتظار مي‌رود بیمار آسایشگاهی 6 ماه یا کم‌تر زنده بماند. برنامه‌های آسایشگاهی شامل ارائه خدمات در شرایط مختلف است. در خانه، در مراکز آسایشگاهی، در بیمارستان، یا تسهیلات پرستاری تخصصی. در برنامه آسایشگاهی توجه زیادی به خانواده‌های بیماران مي‌شود و از آنها حمایت لازم به عمل مي‌آید.


ارســال نـظر
کاربر گرامی برای طرح سوالات پزشکی به بخش مشاوره سلامت مراجعه نمایید تا سوال شما توسط متخصصین موسسه پاسخ داده شود. به سوالاتی که در این بخش ارسال میشوند ترتیب اثر داده نمیشود.

نام (اختیاری)
پست الکترونیک(اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ (اختیاری)
نظرشمــا
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
اظهارنظرهای جدید به این مطلب،به ایمیل من ارسال گردد
* لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید *
لطفا حاصل عبارت را در محل زیر وارد نمایید:
= 5 - 7

 

مشاوره سلامت

عضو خبرنامه شویدمطالب ارائه شده در پايگاه اينترنتي موسسه تحقیقات، درمان و آموزش سرطان صرفا جهت اطلاع رساني و افزايش آگاهي عمومي تهيه شده و جايگزين توصيه ها و دستورات پزشكي فردي نبوده، لازم است در هر مورد با پزشك معالج مشورت شود
صفحه اصلی درباره ما نقشه سایت حفظ حریم شخصی ارتباط با ما پست الکترونیکی اعضاء